Raw müsli čtverečky

0 hvězdiček z 8 hodnocení   
Raw müsli čtverečky

Jednoduchá a přesto extrémně chutná troj-kombinace tvoří spolu s jahodami pro mě nepřekonatelnou svačinku nabitou energií a vitamíny. Můžete zvolit i jiné ovoce, doporučuji však méně sladké druhy kvůli vysokému obsahu fruktózy v datlích.

Nahořklé chuti vlašských ořechů se právě díky kombinaci s datlemi nemusíte obávat. Naopak jistě oceníte, že jde o vůbecnejméně tučné ořechy, které jsou v naší dietě nepostradatelné pro vysoký obsah omega 3 mastných kyselin. Ty pomáhají udržovat hladinu cholesterolu a snižují riziko vzniku žlučníkových kamenů. Díky vitamínu E a zinku přispívá konzumace ořechů k pružnosti pokožky a síle vlasů. Bylo též prokázáno, že obsahují 1,38 mg mědi na 100g, což je více než většina rostlinných potravin a masa. Měď umožňuje vstřebávání železa ve střevech a pomáhá tak při prevenci chudokrevnosti. Obsahují též 14,3% velice kvalitníchproteinů. 

TIP! Než začnete tuto raw pochoutku připravovat, namočte vločky a datle do vody. Namáčení suchých plodů a ovesných vloček se doporučuje pro jejich lepší stravitelnost a zároveň vám zaručí stálejší konzistenci pokrmu.

Pro výraznější chuť doporučuji ořechy na sucho opražit na pánvičce.

Ingredience pro přípravu receptu: Raw müsli čtverečky

Postup pro přípravu receptu: Raw müsli čtverečky

Nasekejte datle a vlašské ořechy nebo je spolu s vločkami smíchejte ve stolním mixéru. Směs stlačte na dno „bochníkové" formy o rozměrech cca 12 x 27 cm nebo podobně velké nádoby. Čtvrtinu jahod rozmačkejte vidličkou, případně doslaďte, a pokryjte jimi müsli ve formě. Zbytek jahod použijte na ozdobu. Takto připravené müsli nakrájejte na čtverečky a podávejte.

Tagy receptu: Raw müsli čtverečky

Datle Vlašské ořechy Ovesné vločky Jahody Třtinový cukr Raw strava

Zdroj: receptynahubnuti.cz

Diskuze k receptu: Raw müsli čtverečky

Další recepty

Raw salát z řepy Rajčatový salát s řasami Banánovo-papájový krém s chia semínky Raw kakaový pudink Dýňovo-řepné špagety v lahodném dresinku s muškátovým oříškem Raw kokosovo - citronové kuličky Nepečený koláč s avokádovým krémem Raw zmrzlina Raw dýňový koláč se šlehačkou Smoothie s papayou

Naši partneři

  • Hrníčková kuchařka
    Kuchařka zaměřená na jednoduché pečení bez vážení s velkým množstvím hrníčkových receptů.
  • Smoothie recepty
    Široká nabídka receptů na ovocné i zeleninové smoothie.
  • Vánoční cukroví
    Kuchařka s tradičními i méně známými recepty na vánoční cukroví.