Kokosky

0 hvězdiček z 8 hodnocení   
Kokosky

Sušená dužnina z kokosu - kopra (zvaná též sušený kokos) se často používá jako dekorační a aromatická přísada na sladké pochutiny jako jsou zákusky adorty. V obchodech s potravinami se kromě celých kokosových plodů také běžně prodává kokos strouhaný. V menší míře a spíše ve specializovaných prodejnách je možné se setkat s dalšími kokosovými produkty, jako jsoukokosový olej, kokosové mléko, kokosová smetana, kokosové máslo, kokosový cukr.

Ingredience pro přípravu receptu: Kokosky

Na těsto:

Na krém:

Postup pro přípravu receptu: Kokosky

Na několik hodin dáme rozinky do vody a necháme je nabobtnat. Poté vodu slijeme, ale necháme si ji stranou. V mixéru smícháme rozinky, kokos, vanilková semínka a lžíci oleje. Postupně přidáváme vodu, dokud není směs hladká. Tekutiny by ve směsi mělo být o něco víc, protože celé těstíčko necháme ještě pár hodin odpočívat, aby ji nasáklo. Pokud by nám připadalo příliš kyselé, dosladíme ho agávovým sirupem. Jakmile těsto nasaje vodu, vytvarujeme kruhové placičky a dáme je do sušičky. Je potřeba je nechat pořádně vysušit, jinak totiž mají tendenci se rozpadat. Mandle necháme nejlépe přes noc ve vodě. Poté je slijeme, dáme do mixéru a všechny přísady smícháme. Dosladíme podle chuti. Usušené placičky slepujeme po dvou krémem. Ale nemusíme můžeme je nechat jak jsou.

Tagy receptu: Kokosky

Strouhaný kokos Rozinky Agáve sirup Mandle Kakao

Zdroj: vitarecepty.cz

Diskuze k receptu: Kokosky

Další recepty

Raw salát s granátovým jablkem Raw pistáciová bábovka Cuketové rolky s vločkami Zeleninové Smoothie Raw dezet s baobabovým práškem Raw dýňový koláč Raw zelená polévka s arašídy Chia pudink s koláčky Chia kokosová bomba Raw salát s kurkuma dresinkem

Naši partneři

  • Hrníčková kuchařka
    Kuchařka zaměřená na jednoduché pečení bez vážení s velkým množstvím hrníčkových receptů.
  • Smoothie recepty
    Široká nabídka receptů na ovocné i zeleninové smoothie.
  • Vánoční cukroví
    Kuchařka s tradičními i méně známými recepty na vánoční cukroví.