Červená řepa

Konzumací červené řepy do těla dostaneme spousty vitamínů a minerálů.

Červená řepa obsahuje důležité minerální látky jako draslík, hořčík, železo, jod, mangan, zinek. Díky vysokému obsahu vitamínů C a E je pro tělo její častá konzumace výborná pro celkový imunitní systém. Podporuje kardiovaskulární systém – její barvivo rozšiřuje věnčité tepny a zpevňuje stěnu vlásečnic.

Snižuje krevní tlak (pijte 2 šálky šťávy denně). Posiluje imunitní systém. Povzbuzuje činnost žaludku a tvorbu žluči. Pomáhá po rekonvalescenci, při borelióze a klíšťové encefalitidě. Má pozitivní vliv na zrak. Zbavuje střeva jedovatých látek (denně 150 ml šťávy) a odstraňuje zácpu. Pomáhá při ateroskleróze (doporučuje se 50 – 100 ml syrové šťávy denně). Dodává pružnost a lesk pleti, vlasům a nehtům. Vyvolává optimističtější náladu.

Červená řepa proti rakovině, šťáva se doporučuje jako prevence a součást léčby rakovinného bujení, stejně tak i pro rekonvalescenci po její léčbě. Užívají se běžně až 3 menší sklenky šťávy během dne, jako prevence se doporučuje 1 sklenka nejméně 1 – 2x týdně.

Důležitá pro těhulky, je plná kyseliny listové (šťáva z jedné řepy obsahuje 34 % doporučené denní dávky), která je také důležitá pro těhotné ženy, protože pomáhá eliminovat vrozené vady a podporuje správný vývoj mozku ještě nenarozených dětí.

Stop diabetikům Jediný, kdo by si při konzumaci červené řepy měl dávat pozor, je cukrovkář. Obsahuje totiž vyšší množství sacharidů.

Červenou řepu nejlépe konzumujte za syrova, při převaření ztrácí účinnost užitečných látek. V našem katalogu naleznete spousty receptů na použití. Jestli přemýšlíte o detoxikaci těla, červená řepa je jeden z výborných pomocníků.


Recepty označené tagem: Červená řepa

Vitamínové Smoothie

Vitamínové Smoothie

Potraviny mají moc ovlivňovat každý aspekt života. Potrava není jen pohonný motor pro tělo ve fyzickém smyslu, ale je to palivo pro vaši mysl. Když doplníme ty správné tuky, bílkoviny, sacharidy, vitamíny a minerály, prožíváme větší duševní...

Smoothie z červené řepy

Smoothie z červené řepy

Toto Smoothie potřebujete mít po ruce v chřipkovém období.

Raw salát s kurkuma dresinkem

Raw salát s kurkuma dresinkem

Skvělá chuť křupavých jablek, řepy, ořechů i čerstvého ovoce. Můžeme kombinovat a obměňovat s fazolemi, avokádem a konopných semínek.  

Zdravé smoothie z červené řepy

Zdravé smoothie z červené řepy

Červená řepa Obsahuje sodík, draslík, vápník, hořčík. Důležitý je obsah rostlinných barviv, antokyanů, zabraňujících křehkosti cév. Z vitamínů obsahuje vitamín C, vitamíny skupiny B a další.

Smoothie s červenou řepou

Smoothie s červenou řepou

Smoothie plné energie jako pro Pepka námořníka.

Raw pikantní zeleninový salát

Raw pikantní zeleninový salát

Tento salát je přesně na tuto dobu jaro, podzim. Každé sousto vám exploduje zajímavou chutí.

Řepa s pastou z oříšků a semínek

Řepa s pastou z oříšků a semínek

Červená řepa obsahuje železo, draslík, křemík, hořčík, zinek, vitamíny C, E, kyselinu listovou. Podporuje činnost trávicích šťáv, jater a žlučníku. Významně pomáhá při detoxikaci organismu, pročišťuje krev, podporuje krvetvorbu, ...

Smoothie s červenou řepou

Smoothie s červenou řepou

Červená řepa Podporuje činnost jater,  vylučuje sůl. Aktivuje tvorbu červených krvinek, a tím zásobování buněk kyslíkem. Vyvolává optimističtější náladu. Zbavuje střeva jedovatých látek, odstraňuje zácpu. Dodává pružnost a lesk pleti, vlasům a n...

Raw koláč z červené řepy

Raw koláč z červené řepy

Červená řepa Aktivuje tvorbu červených krvinek, zásobuje buňky kyslíkem. Vyvolává optimističtější náladu. Zbavuje střeva jedovatých látek, odstraňuje zácpu. Dodává pružnost a lesk pleti, vlasům a nehtům. Neutralizuje a zároveň odstraňuje jedovaté lát...

Raw špagety z červené řepy s koprem

Raw špagety z červené řepy s koprem

Červená řepa Obsahuje v hojném množství betain, který brání rozvoji kornatění tepen a podporuje činnost jater. Barvivo červené řepy rozšiřuje věnčité tepny a zpevňuje stěnu vlásečnic. Z jejích přímo léčivých účinků jmenu...

Raw salát z řepy

Raw salát z řepy

Velmi výživný a báječný salát z syrové řepy.

Salát z červené řepy

Salát z červené řepy

Syrová řepa se dobře uplatní v salátech. Výborně chutná s česnekem, křenem, zelím, jablky, pomeranči a ořechy. Z vařené řepy připravujeme saláty se smetanou, majonézou, marinádou apod. Oba druhy salátů jsou dobrým doplňkem pečeného masa a minutek. Uv...

Dýňovo-řepné špagety v lahodném dresinku s muškátovým oříškem

Dýňovo-řepné špagety v lahodném dresinku s muškátovým oříškem

Jako salát nebo hlavní pokrm, špagety ze dvou druhů dýní a červené řepy zalité sofistikovaným dresinkem mají něco do sebe. Živá varianta na italský způsob plná výživných látek.

Marinovaná řepa s grilovaným kozím sýrem

Marinovaná řepa s grilovaným kozím sýrem

Červená řepa v kombinaci s kozím sýrem je výborný oběd. Vaše tělo dostane zdroj potřebné energie.

Chlazená polévka z červené řepy

Chlazená polévka z červené řepy

Chlazená polévka z červené řepy. Šťávu z řepy vložte do mrazáku a nechte ji zamrazit. 

Naši partneři